Poniedziałkowy eksperyment to seria krótkich tekstów, w których zachęcam Was do przeprowadzania małych eksperymentów w Waszym życiu. Dzielę się także efektami swoich i wnioskami, które dla mnie z nich płyną. Zapraszam Was do komentowania: jak podoba Wam się dany eksperyment, jakie są Wasze przemyślenia z nim związane, a może macie propozycje kolejnych poniedziałkowych eksperymentów. Zapraszam 🙂

Znajdź w sobie dziecko

Dziś wszyscy obchodziliśmy dzień dziecka. Większość z nas skupiła się na sprawieniu radości swojej pociesze lub innym dzieciom ze swojego otoczenia. Rozwój dzieci jest niesamowity, budzi nasz podziw i jednoczesne zadziwienie. Wynika z tego, że dzieci są ciekawe świata i nie boją się pytać, odkrywać i eksperymentować.

Stąd pomysł na dzisiejszy poniedziałkowy eksperyment: odnajdźcie jutro w sobie dzieci. Spróbujcie spojrzeć świeżym, zaciekawionym okiem na swoje otoczenie. Zastanowić się, o co zapytałoby dziecko siadając do naszego biurka. Ucieszmy się jak dziecko z jakiegoś drobiazgu w otaczającej nas rzeczywistości.

Czekam na efekty Waszego eksperymentu w komentarzach 🙂