Dziś poniedziałkowy eksperyment zainspirowany postem Afirmacje i Kartami afirmacyjnymi – nowym produktem Agnieszki Maciąg.

Ja już swoje karty afirmacyjne zamówiłam 🙂 i niecierpliwie czekam na odbiór. Jak tylko zacznę je stosować, to podzielę się z Wami wrażeniami. Tymczasem chciałabym Was zaprosić do poniedziałkowego eksperymentu, który jest nimi zainspirowany. Nie są to afirmacje, które rekomenduje Agnieszka, a trochę inna forma docenienia siebie i zmiany myślenia na bardziej pozytywne. Poniedziałkowy eksperyment, gdzie afirmacje będą w roli głównej – już niebawem 🙂

Coś miłego na koniec dnia 🙂

Codziennie wieczorem zrób krótkie podsumowanie dnia. Zastanów się:

  • z czego jesteś zadowolony dzisiaj?
  • co pozytywnego wydarzyło się dzisiaj w Twoim życiu?
  • co udało Ci się dzisiaj zrobić, co przybliża Cię do osiągnięcia Twoich celów?
  • za co jesteś wdzięczny w swoim życiu?

Takie podsumowanie możesz zapisywać na kartach kalendarza bądź w specjalnie przeznaczonym do tego celu notesie. A jeśli chcesz zacząć od czegoś prostego – zapisz je po prostu na kartce. Oczywiście, jeśli nie chcesz zapisywać – nie jest to obowiązkowe. Zachęcam jednak to tego: zapisywanie pomaga uporządkować podsumowanie, a dodatkowo pozwala wrócić do codziennych notatek, kiedy po całym męczącym tygodniu jesteśmy padnięci, w chwilach zwątpienia i w tych momentach, gdy nie widzimy sensu tego, co robimy. Wówczas przeczytanie listy pozytywnych rzeczy, które udało nam się osiągnąć np. podczas ostatnich dni czy tygodni, motywuje, daje siłę i pozytywną energię.

Postaraj się, by takie podsumowanie powstawało codziennie w podobnym czasie, momencie Twojego dnia. Może być to moment, w którym kładziesz się do łóżka lub gdy masz chwilę dla siebie po położeniu dzieci spać. Ważne, by codzienne zapiski weszły Ci w nawyk, a w tym pomaga osadzenie tej czynności w określonym momencie w ciągu dnia.

Ja swoje podsumowanie wpisałam na listę czynności, które wykonuję codziennie, tuż obok ćwiczenia włoskiego, picia wody z cytryną czy spaceru. Również możesz to zrobić, jeśli tylko lista codziennych aktywności nie kojarzy Ci się negatywnie z listą obowiązków, które MUSISZ zrobić, a jest listą nawyków, które CHCESZ w swoje życie wprowadzić i codziennie je stosować.

Na początku może być Ci trudno znaleźć pozytywne elementy danego dnia. Zwłaszcza jeśli dzień był wyjątkowo trudny. Zapewniam Cię jednak, że nawet w najgorszych dniach Twojego życia, na pewno miały miejsce pozytywne akcenty :). Wystarczy tylko zmienić swój sposób myślenia i zmienić fokus / przekierować swoją uwagę na pozytywy.

Życzę Wam tygodnia pełnego pozytywnych zapisków i czekam na Wasze przemyślenia związane z eksperymentem 🙂

Poniedziałkowy eksperyment to seria krótkich tekstów, w których zachęcam Was do przeprowadzania małych eksperymentów w Waszym życiu. Dzielę się także efektami swoich i wnioskami, które dla mnie z nich płyną. Zapraszam Was do komentowania: jak podoba Wam się dany eksperyment, jakie są Wasze przemyślenia z nim związane, a może macie propozycje kolejnych poniedziałkowych eksperymentów. Zapraszam 🙂

Wszystkie poniedziałkowe eksperymenty >>