W pracy, w domu, w tramwaju czy autobusie – zawsze jesteś wśród ludzi, z ludźmi, obok ludzi. Wciąż jesteśmy otoczeni ludźmi i brakuje nam czasu na bycie samemu ze sobą. Każdy potrzebuje mieć trochę przestrzeni dla siebie. Nawet jeśli jest to tylko godzina spędzona samotnie, bez innych. No właśnie – stąd dzisiejszy poniedziałkowy eksperyment.

Godzina dla Ciebie

Spędź w tym tygodniu choć 1 godzinę sam(a) ze sobą. Wyłącz telefon, odłóż komputer na bok, zrób sobie dobrą kawę i… usiądź, odetchnij i pomyśl. O sobie, o swoich celach, o tym gdzie jesteś w życiu, a gdzie chciał(a)byś być. Zastanów się czy jesteś szczęśliwy(a), co sprawia Ci frajdę w życiu, a co Cię nudzi. Zastanów się, czy to miejsce, do którego biegniesz, jest tym, w którym naprawdę chcesz być. Wycisz się i wsłuchaj w swoje potrzeby. Spędź trochę czasu w doborowym towarzystwie – sam(a) ze sobą 🙂 Wystarczy godzina dla Ciebie raz w tygodniu!

Miłego poniedziałku!

 

Poniedziałkowy eksperyment to seria krótkich tekstów, w których zachęcam Was do przeprowadzania małych eksperymentów w Waszym życiu. Dzielę się także efektami swoich i wnioskami, które dla mnie z nich płyną. Zapraszam Was do komentowania: jak podoba Wam się dany eksperyment, jakie są Wasze przemyślenia z nim związane, a może macie propozycje kolejnych poniedziałkowych eksperymentów. Zapraszam 🙂